Grįžti atgal

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija image

Burnos chirurgija – labai plati odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų, bet ir liežuvio, žandikaulių, burnos gleivinės chirurginį gydymą.

Ilgametę patirtį turintys „Klevų odontologijos klinikos“ Klaipėdoje burnos chirurgai konsultuoja, diagnozuoja ir gydo burnos organų ir dantų ligas, atlieka reikalingas operacijas, prireikus suteikia skubią pagalbą. Klinikoje profesionaliai atliekamas chirurginis dantų šalinimas, dantenų recesijų gydymas, danties šaknies viršūnės rezekcijos, lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika, sinuso dugno pakėlimo operacijos, žandikaulių cistų ir gerybinių minkštųjų burnos audinių darinių šalinimas, bei kitos burnos ertmės chirurginės procedūros ir operacijos.

Burnos chirurgija yra neatsiejama kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis. Prieš ortodontinį gydymą neretai atliekamas chirurginis iltinių dantų atidengimas.

Dažniausios burnos chirurgijos operacijos

Protinių dantų šalinimas

Pasak specialistų, protiniai dantys gali pridaryti nemažai problemų visai burnos sveikatai.
Protinių dantų šalinti nereikia tik tuomet, kai jie dygsta taisyklinga kryptimi, kontaktuoja su priešingo žandikaulio protiniu dantimi, dalyvauja kramtyme ir galima kokybiškai juos išsivalyti.

Protinių dantų šalinimo operacija rekomenduojama, kai dantys yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, aplink juos kaupiasi minkštasis apnašas, formuojasi apydančio audinių uždegimai, pūlynai. Protiniai dantys šalinami ir dėl jų formuojamų cistų, gretimų dantų gadinimo, ortodontiniu tikslu, kartais net dėl navikinių procesų. Gydytojai odontologai įspėja, kad kuo ilgiau protiniai dantys išlieka burnoje, tuo didesnė rizika atsirasti patologijai. Delsiant juos pašalinti dėl šaknų formavimosi, gretimų struktūrų sudėtingėja ir protinių dantų šalinimo procedūra.

Kiekvienu atveju, ar dantis reikia šalinti ir kada geriausia tai atlikti, įvertinęs paciento burnos būklę, pataria gydytojas odontologas.

Retinuoto (neišdygusio) danties šalinimas

Retinuoti dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys.

Pilnai retinuoti dantys dažnai nesukelia jokių skundų ir nustatomi atsitiktinai, atlikus rentgenogramą. Tačiau kartais apie retinuotą dantį gali susidaryti cistos, kurios tirpdo aplinkinį kaulą ir gali ne tik pakenkti šalia esantiems dantims ir nervams, bet ir išsivystyti į auglį. Šalinti rekomenduojama ir dalinai retinuotus, tai yra kreivai išdygusius ir tik dalinai prasikalusius dantis.

Šalinant retinuotus (visiškai susiformavusius, bet dėl įvairių priežasčių neišdygusius) protinius dantis, siekiant kuo mažiau traumuoti gretimas struktūras, atliekami pjūviai, dažnai tenka gręžti kaulą ir dalinti dalimis patį dantį, po to tuos pjūvius užsiūti. Tokiu atveju protinių dantų šalinimas gali būti atliekamas su vietine nejautra. Gydytojai odontologai teigia, kad kuo anksčiau atliekamas retinuotų dantų šalinimas, tuo operacija bus lengvesnė, o komplikacijos retesnės.

image

Dantenų recesijų gydymas

Dantenų recesija – tai dantenų krašto pasislinkimas link danties šaknies viršūnės, apsinuoginant šaknies paviršiui. Dėl dantenų recesijos dantis tampa prailgėjęs, prarandamas estetinis šypsenos vaizdas. Dantenų recesijos gali sukelti ir dantų šaknų kariesą, progresuojančią periodonto audinių destrukciją bei dantų netekimą.

Dantenų recesijos gali atsirasti dėl netaisyklingos dantų valymo technikos ar netinkamų priemonių, dantų griežimo, netaisyklingos dantų padėties, jų susigrūdimo, apnašų sukelto dantenų ir periodonto audinių uždegimo ar vyresniame amžiuje mažėjančio audinių atsparumo.

Dėl dantenų recesijos padidėja dantų jautrumas ir pablogėja estetinis vaizdas. Dantenų recesijų gydymo tikslas – sugrąžinti estetinį vaizdą ir užkirsti kelią komplikacijoms, galinčioms nulemti danties praradimą.

Chirurginis dantenų recesijų gydymo būdas taikomas, kai dantenų recesijos procesas yra stipriai pažengęs ir dantenų linijos grąžinimas negali būti atstatomas kitais būdais. Operacinio gydymo metu atsidengusios danties šaknys yra uždengiamos perkeliant ar pastumiant sveikų dantenų lopus iš gretimų sričių. Procedūrai gali būti naudojamos ir sintetinės medžiagas bei jų kombinacijas.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Danties šaknies viršūnės rezekcija atliekama tais atvejais, kai kitu būdu neįmanoma pasiekti infekuotos danties šaknies viršūnės. Chirurginės procedūros metu išvalomi infekcijos židiniai, nupjaunama uždegimo apimto danties šaknies viršūnė ir ji užplombuojama. Danties šaknies rezekcijos procedūra neleidžia išplisti infekcijai ir padeda išsaugoti dantį bei jo funkcionalumą.

Sinuso dugno pakėlimo operacija 

Praradus viršutiniame žandikaulyje esančius dantis, žandikaulio kaulas ima tirpti. Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu pakeliama sinuso gleivinė ir priauginamas reikiamas kaulo kiekis.

Kaulo priauginimas 

Netekus dantų, sumažėja žandikaulio kaului tenkantis krūvis ir jis pradeda nykti. Dėl to gali pasikeisti net veido bruožai. Laiku atkūrus dantis implantais, išvengiama neigiamų išvaizdos bei sveikatos pokyčių bei sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Tačiau, kai dantis atkurti delsiama, dažniausiai tenka priauginti trūkstamą kaulo kiekį. Kaulas priauginamas naudojant paciento kaulo audinius arba natūralų, biologinės kilmės kaulo pakaitalą. Atkūrus reikiamą kaulo kiekį, galima sėkmingai atlikti danties implantaciją.

Minkštųjų audinių cistų šalinimas

Veido, žandikaulio, kaklo sričių minkštųjų audinių uždegimai vystosi itin sparčiai, todėl gali sukelti net pavojų gyvybei.

Minkštųjų audinių uždegimas dažnai būna pūlingas. Pūlinius gali sukelti dantų uždegimai, traumos, kartais tai gali būti dantų gydymo ar šalinimo komplikacija. Dažniausi uždegimo simptomai – paraudimas, patinimas, skausmas, karščiavimas, sutrikusi dantų funkcija. Gali pasireikšti ir organizmo intoksikacija: atsirasti silpnumas, vangumas, stiprus galvos skausmas, išblykšti oda, pasunkėti kvėpavimas.

Žandikaulių cistos gali susiformuoti dėl dantų šaknų infekcijos, dantų plokštelės ar epitelio liekanų. Danties šaknies cistos priežastimi gali būti negyvas danties nervas, negydytos ar blogai gydytos dantų šaknys. Cistas galima pašalinti tik chirurginiu būdu. Siekiant išvengti komplikacijų būtina pašalinti ir cistų atsiradimo priežastį: atlikti dantų šaknų kanalų gydymą, pašalinti stipriai suirusias šaknis.

Lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika

Liežuvio pasaitėlio ilgis ir forma lemia gebėjimą taisyklingai ištarti garsus. Pakankamo ilgio liežuvio pasaitėlis netrukdo iškišti liežuvio ar pakelti jo galą paliečiant gomurį. Trumpas liežuvio pasaitėlis trukdo taisyklingai kalbėti, o kūdikiams – tinkamai maitintis. Dėl trumpo liežuvio pasaitėlio gali išsivystyti tarpas tarp apatinių priekinių dantų.

Lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastikos operacija nėra sudėtinga ir trunka iki pusvalandžio. Vis dėlto, kartais prireikia sudėtingesnės audinių plastikos, kurią gali atlikti tik labai patyrę profesionalūs burnos chirurgai.

Saugios ir komfortiškos pacientui chirurginės procedūros

Nors dantų šalinimas ar kitos burnos chirurgijos procedūros daugeliui pacientų vis dar kelia baimę, iš tiesų, šiuolaikinė odontologija yra stipriai pažengusi, o gydytojų profesionalumas, patirtis ir naudojamos šiuolaikinės technologijos padeda chirurgines procedūras atlikti išvengiant skausmo ir nemalonių pojūčių. „Klevų odontologijos klinikos“ specialistams rūpi, kad chirurginis gydymas būtų saugus ir komfortiškas pacientui, todėl gydymui pasitelkiama moderniausia įranga ir kokybiškiausios medžiagos, o Jūsų burnos sveikata čia rūpinasi tik patyrę savo srities profesionalai.

Atidėtas mokėjimas

Nuo šiol gydymas prieinamas kiekvienam! Mūsų tikslas – laimingi pacientai, todėl Jums suteikiame galimybę pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga BE JOKIO PABRANGIMO. Grąžinkite tik tiek, kiek pasiskolinate! Mokėkite dalimis ir išskaidykite įmoką į 10 arba 20 mokėjimų. Daugiau informacijos >>

Specialistai, kurie atlieka šią paslaugą

„Klevų odontologijos klinikoje“ Jūsų laukia profesionalūs specialistai ir platus kokybiškų paslaugų spektras vienoje vietoje.