Grįžti atgal

Dantų implantacija

image

Dantų implantacija – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Didžiausias jos privalumas yra tas, kad dantys yra atkuriami,  nepažeidžiant šalia esančių sveikų dantų, atkuriamas ir išsaugomas kaulinis audinys, dantenos ir išgaunamas natūralus estetinis vaizdas.

Natūralios danties šaknies pakaitalas – implantas, gaminamas iš ypatingai tvirtos, bet lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos titano arba titano ir cirkonio lydinio, nepriekaištingai sukimbančio ir suaugančio su kaulu. Dantų atkūrimo implantais procedūros metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos sraigtelis (implantas), ant kurio fiksuojamas danties  protezas.

Kada rekomenduojama dantų implantacija

Netekus danties ar kelių, specialistai pataria nedelsti ir kuo greičiau kreiptis dėl jų atkūrimo. Dantų trūkumas ne tik darko estetinę išvaizdą, bet ir gali išbalansuoti visą organizmą. Mūsų dantys atlieka ne tik estetinę, bet ir kramtymo funkciją. Todėl, netekus danties, pirmiausia, sutrinka kramtymas, o nekokybiškai sukramtytas maistas gali turėti įtakos skrandžio veiklai ir sukelti virškinamojo trakto negalavimus.

Kai netenkama krūminių dantų ir delsiama juos atstatyti, gali iškrypti šalia esantys dantys, pažemėti sąkandis, įdubti skruostai, aplink lūpas pradėti formuotis raukšlės ir netgi keistis veido forma. Iškrypusius dantis tampa sunkiau išvalyti, ant jų lengviau kaupiasi apnašos ir bakterijos, padidėja ėduonies (karieso) rizika. Dėl likusiems dantims tenkančios didesnės apkrovos jie gali
greičiau nusidėvėti ar net lūžti. Prarasti dantys gali sukelti ir fonetinius kalbos sutrikimus ( šveplavimą).

Taigi, neatkūrus dantų laiku, nuolat blogėja gyvenimo kokybė, didėja nepasitikėjimas savimi. Maža to, uždelsus, dantų atkūrimas gali būti sudėtingesnis ir kainuoti brangiau.

Kaip atliekama procedūra

Pirmiausia, konsultacijos metu įvertinama bendra burnos bei žandikaulių kaulo būklė, aptariami galimi alternatyvūs gydymo metodai, implantacijos privalumai, sudaromas tikslus gydymo planas. Dantų implantacija susideda iš dviejų etapų: chirurginio gydymo dalies bei protezavimo.

Jeigu sriegiamas vienas implantas, implantavimo procedūra užtrunka apie 30 minučių. Vienu metu sriegiant daugiau implantų ar kartu atliekant papildomas procedūras, reikalingas kaulo bei minkštųjų audinių struktūros atstatymui, užtrunkama ilgiau – apie 1–2 valandas. Implantas yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą ir per tam tikrą laiką turi prigyti. Tuo metu prie danties implanto galima pritvirtinti laikiną dantį, kuris vėliau, implantui prigijus, bus pakeistas nauju.

Implantavimo procedūros metu dažniausiai naudojamas vietinis nuskausminimas. Po procedūros gali atsirasti patinimas, todėl operuotą sritį reikia iškart šaldyti.

Po implantavimo procedūros būtina laikytis tam tikro režimo – vengti fizinio krūvio, peršalimo, perkaitimo, vartoti gydytojo paskirtus antibiotikus bei, esant reikalui, vaistus nuo skausmo. Kai implantas sėkmingai suauga kaulu ir įsitvirtina žandikaulyje (tai gali užtrukti iki 6 mėnesių), atliekamas danties protezavimas.

Vienmomentė implantacija

Taupantiems laiką ir norintiems greičiau džiaugtis atkurtu dantimi pacientams „Klevų odontologijos klinikoje“ Klaipėdoje siūlomas pažangus vienmomentės implantacijos metodas. Tai minimaliai invazyvi procedūra, kurios metu su visa šaknimi pašalinamas sugedęs, nulūžęs arba gydymui netinkantis dantis ir iš karto į pašalintos šaknies vietą įsriegiamas implantą. Procedūros metu įprastai neatliekami pjūviai dantenose –dirbama tik pašalinto danties šaknies srityje. Taikant vienmomentės implantacijos metodą, nereikalingos sudėtingos kaulo ir dantenų priauginimo procedūros. Taikant konservatyvųjį implantacijos metodą, po danties šaknies pašalinimo gyjant kaului, toje vietoje vyksta ir tirpimas, dėl to net ir po neilgo gijimo laikotarpio implanto įsriegimo metu neretai reikia atlikti papildomą kaulinio audinio priauginimo procedūrą. Be to, tirpstant kaului, tuo pačiu žemėja ir dantenos, keičiasi jų estetinė išvaizda.

Dantų implantacija image

Vienas didžiausių vienmomentės implantacijos privalumų yra dvigubai trumpesnis implanto prigijimo laikotarpis. Taikant konservatyvųjį metodą ir pašalinus šaknį, kaulas šioje srityje susiformuoja tik per 3-4 mėnesius ir tik tuomet galima atlikti implantacijos procedūrą. Implanto prigijimas kaule užtrunka dar 2-3 mėnesius, tik tuomet implantą galima protezuoti atstatant
dirbtiniu dantimi – vainikėliu. Todėl, konservatyvusis gydymas užtrunka apie pusmetį, o vienmomentės implantacijos atveju, jis sutrumpėja iki 3 mėnesių.

Naudojant šį danties atkūrimo metodą prireikia mažiau chirurginių intervencijų ir vizitų pas specialistą, patiriama mažiau streso bei diskomforto, ženkliai lengvesnis ir pooperacinis laikotarpis. Dažniausiai išvengiama po tradicinės implantacijos procedūros neretai pasireiškiančio patinimo, kraujavimo, skausmo arba jie pasireiškia minimaliai.

Tačiau, „Klevų odontologijos klinikos“ specialistai įspėja, kad dantų pažeidimai, dėl kurių šalinami dantys, gali būti įvairūs, todėl, siekiant užtikrinti implantacijos kokybę ir patvarumą, svarbu atsakingai įvertinti kiekvieną situaciją ir vienmomentę implantaciją atlikti tik tada, kai ši procedūra yra saugi ir galima tikėtis maksimaliai kokybiško rezultato.

image

Navigacinės (gidinės) implantacijos metodas

„Klevų odontologijos klinikoje“ Klaipėdoje implantai gali būti sriegiami ir naudojant navigacinės (gidinės) implantacijos metodą, padedantį ypatingai tiksliai suplanuoti implantacijos procesą. Šis pažangus gydymo būdas garantuoja maksimalų komfortą gydymo metu ir užtikrina nepriekaištingą rezultatą.

Taikant navigacinės dantų implantacijos metodą, tiksliam žandikaulio anatomijos įvertinimui pirmiausia atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas ir skaitmeniniu būdu nuimamas paciento burnosatspaudas. Turint tyrimų duomenis, jie yra apjungiami ir pradedamas gido planavimas. Navigacinis gidas padeda atlikti procedūrą itin tiksliai ir efektyviai, išvengti galimų žmogiškų klaidų ir bereikalingų interpretacijų. Dar vienas navigacinės implantacijos privalumas yra tai, kad naudojant šį metodą, išvengiama pjūvio. Todėl nepatinsta minkštieji audiniai, gijimas yra ženkliai paprastesnis ir greitesnis, nesutrikdomas įprastas paciento gyvenimo ritmas.

Gido pagalba, panaudojant paciento dantų atspaudą, pagaminamas konkrečiai jam pritaikytas protezas. Taikant navigacinės dantų implantacijos metodą, vieno vizito metu pašalinamas dantis, įsriegiamas implantas ir iš karto uždedamas laikinas arba nuolatinis iš anksto suplanuotas protezas.

Implantų sriegimas naudojantis chirurginiu gidu padeda gydytojui viską atlikti preciziškai tiksliai, suvaldyti rizikingas situacijas. Gidinės implantacijos metodas ypatingai naudingas atkūriant apatinio žandikaulio krūminius dantis.

Kokio rezultato galima tikėtis

Implantais atkurti dantys turi natūraliems dantims būdingo skaidrumo, todėl atrodo natūraliai ir labai estetiškai. Jie yra ir tokie pat tvirti, patogūs bei stabilūs kaip savi dantys. Dantų implantų pagalba visiškai atkuriama kramtymo funkcija, todėl nuo padidintos apkrovos, galimo nusidevėjimo ir lūžių apsaugomi šalia esantys dantys. Implantai gaminami iš medžiagų, nesukeliančių alergijos, atmetimo reakcijos, jie puikiai suauga su žandikaulio kaulu. Tinkamai prižiūrimi implantais atkurti dantys įprastai tarnauja visą gyvenimą.

works image
works image

Ilgametę patirtį tirinčių „Klevų klinikos“ specialistų teigimu, po dantų atkūrimo implantais pacientai džiaugiasi ne tik jų estetine išvaizda, bet ir didesniu pasitikėjimu savimi bei ženkliai pagerėjusia gyvenimo kokybe. Turėdami natūraliai atrodančius tvirtus dantis, jie gali mėgautis pilnaverčiu gyvenimu: plačiai šypsotis, nevaržomai bendrauti, valgyti mėgstamą maistą, užsiimti mėgstama veikla. Dantų implantacija sugrąžina burnos sveikatą, patrauklią išvaizdą, pasitikėjimą savimi ir leidžia vėl mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. Tinkamai prižiūrimi implantai yra ilgaamžiai ir gali tarnauti visą gyvenimą.

Nors tobulėjant technologijoms, siūlomi nauji, vis pažangesni dantų implantacijos metodai, „Klevų odontologijos klinikos“ Klaipėdoje gydytojai odontologai teigia, kad tik įvertinus kiekvieną atvejį, galima nuspręsti, kokia metodika tinkamiausia. Dantų implantacija – viena sudėtingiausių odontologijos sričių, todėl specialistų patirtis ir kompetencija čia labai svarbi. Patyrę „Klevų
odontologijos klinikos“ gydytojai odontologai pasirengę imtis sudėtingiausių atvejų ir patikimai juos išspręsti, pasiūlydami kiekvienam pacientui tinkamiausius ir ilgaamžiškiausius dantų atkūrimo sprendimus.

Atidėtas mokėjimas

Nuo šiol gydymas prieinamas kiekvienam! Mūsų tikslas – laimingi pacientai, todėl Jums suteikiame galimybę pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga BE JOKIO PABRANGIMO. Grąžinkite tik tiek, kiek pasiskolinate! Mokėkite dalimis ir išskaidykite įmoką į 10 arba 20 mokėjimų. Daugiau informacijos >>

Specialistai, kurie atlieka šią paslaugą

„Klevų odontologijos klinikoje“ Jūsų laukia profesionalūs specialistai ir platus kokybiškų paslaugų spektras vienoje vietoje.