Grįžti atgal

Dantų plombavimas

image

Dantų plombavimas – tai ėduonies (kitaip – karieso) pažeistų danties kietųjų audinių pašalinimas ir jų atstatymas plombine medžiaga.

Net ir kruopščiai prižiūrint dantis, ne visada pavyksta išlaikyti juos sveikus. Dažniausiai dantis pažeidžia ėduonis (kariesas). Tai nevalomo apnašo ir bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga. Ėduonis arba kariesas ima vystytis daug anksčiau nei liga diagnozuojama kliniškai.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios prasideda danties emalio demineralizacija (kariesas) – rūgštis. Dažnai vartojant angliavandenius ir esant blogai burnos ertmės higienai, mikroorganizmai prilimpa prie danties paviršiaus ir sudaro dantų apnašas. Jų nenuvalius, apnašose esančios bakterijos ima fermentuoti angliavandenius ir gaminti organines rūgštis. Šios rūgštys ima skverbtis į emalį, kuriame prasideda danties kietųjų audinių mineralų tirpimas ir pasišalinimas – formuojasi demineralizuota emalio dėmė. Vėliau emalis pradeda tirpti, tampa porėtas, kariozinis procesas pasiekia gilesnius danties sluoksnius, emalis įlūžta, o dantyje pradeda formuotis kariozinė ertmė.

Danties ėduonies (karieso) simptomai

Dažniausiai pacientai kariesą pastebi, kai kariozinis procesas jau yra pasiekęs gilesnius danties  sluoksnius. Kariozinis defektas dantyje formuojasi greičiau nei emalyje, todėl, kol kariesas dar nėra labai išplitęs, patiems jį pastebėti sunku. Visgi, būdingi ėduonies simptomai yra dantų skausmas, patamsėjusi jų spalva, emalio trupėjimas, suminkštėję dantų audiniai, jautrumas kaklelio srityje.
Pastebėjus šiuos simptomus rekomenduojama iš karto kreiptis į gydytoją odontologą, kad nedelsiant pradėti gydymą ir užkirsti kelią rimtesnėms odontologinėms problemoms.

Kas gresia ėduonies negydant

Laiku negydomas ėduonis gali sukelti įvairias komplikacijas, kurios gali grėsti ir danties netekimu.
Kai danties pažeidimas yra paviršinis ar vidutinio dydžio, gali būti jaučiamas dantų jautrumas saldžiam maistui ar terminiams dirgikliams, tačiau kartais jis nesukelia jokio diskomforto. Esant giliam pažeidimui, dantis tampa jautrus, susiformavusioje ertmėje stringa maistas, atsiranda lūžio rizika. Jei infekcija prasiskverbia į danties nervinius ir kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti.

Kaip atliekama dantų plombavimo procedūra

Kai kariesas nėra įsisenėjęs, jo gydymas nesudėtingas, neskausmingas ir leidžia pasiekti ilgalaikius rezultatus. Dantų ėduonis gydomas pašalinant infekuotus, minkštus danties audinius, dezinfekuojant ertmę, po to užpildant ją plombine medžiaga, atstatančia danties formą ir funkciją. Jeigu ėduonis dantį pažeidžia iki nervinių audinių, prieš plombavimą reikalingas šaknų kanalų gydymas. Visos dantų gydymo procedūros atliekamos taikant vietinį nuskausminimą.

Dantų restauravimui dažniausiai naudojami šviesoje kietėjantys kompozitai arba helio plombos, maksimaliai atitinkančios estetinius reikalavimus. Platus kompozicinių plombų atspalvių pasirinkimas bei jų derinimo galimybės leidžia atkurti visiškai natūralų danties vaizdą. Šiuolaikines naujausios surišimo sistemos inicijuoja tvirtą plombinės medžiagos ir danties audinių sukibimą, todėl jomis galima rekonstruoti mažus atskilimus, įtrūkimus, koreguoti priekinių ir krūminių dantų defektus ir atstatyti jų funkcijas.

Dideliems karieso pažeistiems defektams atstatyti naudojami porcelianiniai (keraminiai) įklotai bei užklotai. Plati spalvų gama suteikia galimybę atlikti labai estetišką ir net nepastebimą danties restauraciją. Technikų laboratorijoje yra tiksliai atkuriama natūrali danties forma bei kontaktai su gretimais dantimis. Kietumu šie įklotai ir užklotai prilygsta emaliui, todėl atstatytas dantis vėl tampa tvirtas.

Kokio rezultato tikėtis

Dantų plombavimas atkuria danties funkciją ir jo estetinę išvaizdą. Teisingas plombinės medžiagos ar restauracijos pasirinkimas ir naudojimas užtikrina restauracijos (plombos) ilgaamžiškumą. Tačiau, „Klevų odontologijos klinikos“ Klaipėdoje gydytojai odontologai primena, kad jis priklauso ne tik nuo kokybiškos restauracijos atlikimo, bet ir nuo paciento burnos ertmės priežiūros įpročių, kramtymo intensyvumo bei kitų veiksnių. Įtakos plombos ilgaamžiškumui turi ir tam tikros patologijos ( griežimas dantimis, sąkandžio it kt.).

Dantų plombavimas image

Atidėtas mokėjimas

Nuo šiol gydymas prieinamas kiekvienam! Mūsų tikslas – laimingi pacientai, todėl Jums suteikiame galimybę pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga BE JOKIO PABRANGIMO. Grąžinkite tik tiek, kiek pasiskolinate! Mokėkite dalimis ir išskaidykite įmoką į 10 arba 20 mokėjimų. Daugiau informacijos >>

Specialistai, kurie atlieka šią paslaugą

„Klevų odontologijos klinikoje“ Jūsų laukia profesionalūs specialistai ir platus kokybiškų paslaugų spektras vienoje vietoje.