Grįžti atgal

Nematomos dantų tiesinimo kapos

image

Dantų tiesinimas nematomomis kapomis – tai moderni ortodontinė technika, kurios dėka tiesinti dantis ir koreguoti sąkandį galima be breketų. Svajojantiems apie nepriekaištingai atrodančius dantis ir žavią šypseną gydymo metu nepatiriant diskomforto, nematomos dantų tiesinimo kapos yra geriausias pasirinkimas. Jos gaminamos iš plonos, skaidrios medžiagos, gerai priglunda prie dantų ir yra visiškai nematomos. Kapos nesukelia alergijų ir neerzina burnos gleivinės. Kapos nuimamos valgant ir valantis dantis, todėl gydymo metu nereikia keisti savo mitybos įpročių ir lengviau tinkamai pasirūpinti burnos higiena.

Tiesinant dantis nematomomis kapomis, jie yra veikiami švelnia jėga ir pamažu lyginasi. Gydymas kapomis rekomenduojamas siekiant ištiesinti nedidelio laipsnio dantų susigrūdimą, panaikinti tarpelius tarp dantų, pakoreguoti atsikišusius priekinius dantis.

Kaip vyksta dantų tiesinimas nematomomis kapomis

Prieš pradedant gydymą atliekama diagnostika – pacientas nufotografuojamas, padaromos panoraminė ir galvos šoninė rentgeno nuotraukos, nuimami dantų lankų atspaudai. Naudojant modernias 3D kompiuterines technologijas duomenys apdorojami, sukuriamas individualus gydymo planas, paskaičiuojamas geidžiamam rezultatui pasiekti reikalingas kapų kiekis ir pagaminamas individualių kapų rinkinys. Pacientas iš karto gali matyti, kaip atrodys jo dantys ir sąkandis baigus gydymą.

Kapos turi būti keičiamos kas 2 savaites. Kas 4-6 savaites reikia apsilankyti kontroliniam vizitui pas gydytoją odontologą.

Gydymo pradžioje gali būti sunku tarti kai kuriuos garsus, tačiau per kelias dienas prie kapų priprantama.

Gydymas nematomomis dantų tiesinimo kapomis trunka apie 9-15 mėnesių. Jo trukmė priklauso nuo klinikinės situacijos, paciento kruopštumo ir atsakingo požiūrio. Kapos turi būti nešiojamos apie 20-22 valandas per parą, o siekiant išvengti jų deformacijos, skaidrumo praradimo, spalvos pokyčių, o taip pat užkirsti kelią bakterijų kaupimuisi, dantenų ir dantų ligoms, labai svarbu jas tinkamai prižiūrėti tinkamai. Kuo ilgiau kapos nešiojamos ir kuo atsakingiau laikomasi gydytojo rekomendacijų, tuo greičiau pasiekiamas norimas estetinis rezultatas.

Rekomendacijos gydymo metu

Svarbu atminti, kad valgant ar geriant kapas būtina išsiimti. Neišsiėmus tiesinimo kapų, galima gerti tik vėsų vandenį. Vėl uždedant kapas, jos visada būtų kruopščiai išvalytos ar bent praskalautos vėsiu vandeniu, kad nesikauptų apnašos ir bakterijos. Tiesinimo kapų negalima skalauti karštu vandeniu, nes tai gali nulemti jų formos pokyčius.
Dantų tiesinimo kapas rekomenduojama laikyti specialioje joms skirtoje dėžutėje.

Kiekvieną vakarą, naudojant minkštą dantų šepetėlį ir švelnią dantų pastą ar natūralų, bekvapį muilą, kapas būtina kruopščiai išvalyti ir praskalauti vandeniu. Siekiant išvengti kapų pažeidimų ar spalvos pasikeitimo, jų valymui negalima naudoti kieto šepetėlio, abrazyvių dalelių turinčios dantų pastos, spalvoto muilo ar kitų galinčių kapas nudažyti priemonių.

Nematomos dantų tiesinimo kapos image

Tiesinant dantis kapomis, ypatingai svarbi ir burnos higiena. Rytais ir vakarais, išėmus kapas, naudojant tarpdančių siūlą, dantų pastą ir minkštą dantų šepetėlį, būtina kruopščiai išvalyti dantis, taip pat nuvalyti liežuvio paviršių. Rekomenduojama dantis išsivalyti po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, o jei to nėra galimybės to padaryti – bent kruopščiai išskalauti burną vandeniu ar skalavimo skysčiu.

Rūkymas, kramtomoji guma, didelę pigmentaciją turintys produktai gali turėti įtakos kapų elastingumo, formos ir spalvos pokyčiams, todėl, gydymo metu, rekomenduojama jų vengti.

Kokio rezultato galima tikėtis

Dantų tiesinimas nematomomis kapomis užtikrina greitai pastebimus rezultatus. Tačiau „Klevų odontologijos klinikos“ Klaipėdoje gydytojai odontologai pabrėžia, kad šis dantų tiesinimo metodas – tai bendras gydytojo ir paciento darbas ir rekomenduoja jį rinktis tik pasiryžusiems laikytis gydytojo rekomendacijų ir suprantančių, kad atsakingas požiūris yra vienas svarbiausių veiksnių, siekiant maksimaliai efektyvaus rezultato.

Atidėtas mokėjimas

Nuo šiol gydymas prieinamas kiekvienam! Mūsų tikslas – laimingi pacientai, todėl Jums suteikiame galimybę pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga BE JOKIO PABRANGIMO. Grąžinkite tik tiek, kiek pasiskolinate! Mokėkite dalimis ir išskaidykite įmoką į 10 arba 20 mokėjimų. Daugiau informacijos >>

Specialistai, kurie atlieka šią paslaugą

„Klevų odontologijos klinikoje“ Jūsų laukia profesionalūs specialistai ir platus kokybiškų paslaugų spektras vienoje vietoje.